Nog een dagje waterbouwkunde
Ook vandaag bezoek ik nog twee mooie en interessante sluizencomplexen. Één is er wel heel bijzonder. De sluizen liggen in het Dalslandkanaal (122/9.051 km).
Billingsfors sluss in het Dalslandkanaal
Ik rijd eerst ca. 30 km naar Bengtfors, een redelijk groot stadje met het grootste openluchtmuseum van Zweden. Maar ik heb nu wel genoeg openluchtmusea gezien en de meerwaarde van een bezoek aan weer een verglijkbaar museum valt te betwijfelen.
Maar als ik ongeveer 5 km verder rijd kom ik in het plaatsje Billingfors aan. Daar zie ik weer een sluis naast de rijweg. Het is een van de 20 sluizen in het Dalslandkanaal. Dit kanaal is ca. 250 km lang. Slechts 12 km daarvan vormt de vaarweg door kanalen en sluizen die een verbinding vormen tussen de diverse meren die dus een routelengte beslaan van 238 km.
Ik stap uit om wat foto’s te maken maar ik wordt aangesproken door een jonge brugwachtster. Of ik met de brug omhoog getild wil worden, zo nee dan even van de brug afstappen want de brug gaat open om een schip door te laten dat later door de sluizen geschut moet worden.









Reacties